Europos jaunimo savaitė Plungėje


Europos jaunimo savaitė (EJS) vyksta nuo 2003 m. kas 18 mėn. pagal struktūrinio dialogo ir pirmininkaujančių Europos Sąjungos Tarybai valstybių ciklus. Europos jaunimo savaitė prisideda prie Europos jaunimo strategijos prioritetų įgyvendinimo ir yra integrali struktūrinio dialogo dalis.

Europos jaunimo savaitės metu visoje Europoje vyksta įvairaus mąsto renginiai, susiję su savaitės tema ir jaunimo politika.

Plungės atviras jaunimo centras, įgyvendindamas projektą "Plungės jaunimas - ne problema, o sprendimas", bendradarbiaudamas su socialiniais partneriais - Plungės Visuomenės sveikatos biuru, Plungės sporto ir rekreacijos centru, Plungės jaunimo darbo centru taip pat organizavo Europos jaunimo savaitės renginius savo mieste.

05 04 įvyko Europos jaunimo savaitės atidarymo renginys ir konferencija ,,Jaunų žmonių dalyvavimas darbo rinkoje ir visuomenės gyvenime Plungės rajone‘‘. Renginio atidarymo metu sveikinimo žodį tarė Plungės raj. savivaldybės Meras Audrius Klišonis. Projektą "Plungės jaunimas - ne problema, o sprendimas, kuris finansuojamas iš ERASMUS+ programos pristatė Plungės atviro jaunimo centro direktorė Uršulė Stonkutė.
Pranešimus konferencijoje skaitė Plungės jaunimo darbo centro specialistė Alma Murašovienė, Visuomenės sveikatos biuro specialistė Vaida Vyšniauskaitė, Plungės raj. savivaldybės Kultūros ir sporto skyriaus vedėja Vida Saukalienė, Plungės raj. savivaldybės Švietimo sk. vyr. specialistė Irena Gricevičienė bei keletas jos kolegių - karjeros planavimo specialisčių iš Plungės mokyklų, Jaunimo reikalų koordinatorė Lolita Vaitkevičienė ir moksleivių savivaldų atstovai Laimonas Petreikis ir Modestas Šaltupis.

05 06 įvyko renginys NVO Jaunimo variklis. Renginio metu neformalioje jaunimui patrauklioje aplinkoje - kavinėje "Galera" buvo pristatytos NVO, kurių nėra Plungėje tikintis, kad jaunuoliai susidomės ir apsispręs prisijungti prie organizacijų ir steigti jų filialus Plungėje. Organizacijų atstovai atvyko į Plungę ir pristatė: Lietuvos moksleivių sąjungą, Šaulių organizaciją, Žemaitijos skautų organizaciją, Lietuvos skautiją ir Ateitininkų federaciją. Renginį vainikavo grupės Baltasis kiras koncertas.

05 08 gausus būrys plungiškių dviračiais, lydimi keletos polijos ekipažų susivienijo į sveikuolišką kritinę masę ir mynė aplink Plungės jūrą, taip vainikuodami Europos jaunimo savaitę. Sukoordinuoti dviratininkų srautus ir suorganizuoti važiavimą padėjo socialiniai partneriai iš Plungės sveikatos ir rekreacijos centro.

Europos jaunimo savaitė yra tik dalis projekto "Plungės jaunimas - ne problema, o sprendimas", kurio vienas iš pagrindinių tikslų yra struktūrinio dialogo keliu susitarti su mūsų rajono savivaldos atstovais dėl naujų Plungės atviro jaunimo centro patalpų. Projektas finansuojamas iš Europos Sąjungos lėšų.

 

Puslapis "Europos jaunimo savaitė Plungėje" atnaujintas 2019-08-14